Dzisiaj jest:
Twoje Menu Jesteś tutaj: Aktualności

Biuletyn Informacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać
najnowsze informacje o naszej
szkole dodaj swój adres e-mail


Zima w mieście 2018

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie
„Zima w Mieście”, który będzie realizowany w dniach od 15 do 26 stycznia 2018 r
.

Karty uczestnika do pobrania znajdują się w zakładce Zima w mieście

 
Zaproszenie na warsztaty międzykulturowe

Zaproszenie na warsztaty międzykulturowe


Data: 29.11.2017
Czas trwania: 13.45-15.30

Wolontariusze oraz uczestnicy wymiany Programu Międzykulturowego AFS
zapraszają na międzynarodowe spotkanie, podczas którego uczniowie:

• poznają osoby z zagranicy (z Włoch, Islandii Szwajcarii), które obecnie
spędzają swój rok wymiany w polskiej rodzinie goszczącej;
• zastanowią się nad możliwościami związanymi z wolontariatem;
• będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych.


Osoby zainteresowane powyższą tematyką i otwarte na świat prosimy
o zapis u wychowawców na listę!

Więcej informacji

 
Warsztaty origami

 

SERDECZNIE

 

ZAPRASZAMY


NA RODZINNE WARSZTATY

 

ORIGAMI

 

MIKOŁAJE, CHOINKI

 

I GWIAZDECZKI”,

 

które odbędą się 25 listopada

 

od godz. 9.30 do 11.30 w sali

 

świetlicowej.


ZAPISY W ŚWIETLICY DO 24

 

LISTOPADA –

 

LICZBA MIEJSC

 

OGRANICZONA

 
Narodowe Święto Niepodległości w SP100

 
Wyjście do teatru Buffo na musical "METRO"

       W niedzielne popołudnie 5 listopada nasza pani polonistka Elżbieta Turowska zorganizowała dla spragnionych kulturalnych wrażeń uczniów klas 4-7 wyjście do teatru Buffo na musical "METRO".

       Premiera "Metra" odbyła się w roku 1991, od tamtej pory upłynęło 26 lat! Spektakl nieustanie przyciąga rzesze nowych widzów, a wszystko za sprawą ponadczasowej tematyki, którą są miłość, rozczarowanie, spełnianie marzeń i realizacja pasji.

       To historia grupy młodych ludzi. Każdy z nich ma inną przeszłość, lecz łączy ich jedno - zamiłowanie do teatru. Czekają ich nowe wyzwanie i życiowe wybory pomiędzy marzeniami i miłością a karierą i pieniędzmi.

       Jak potoczą się losy głównych bohaterów widowiska? Przekonajcie się sami, oglądając musical, do którego muzykę skomponował Janusz Stokłosa. Podobno musical nawiązuje do prawdziwej historii reżysera, scenarzysty i choreografa w jednej osobie - Janusza Józefowicza. Wystawiano go również na Broadwayu - kolebce światowego musicalu. Dowodem na ponadczasowość tematyki przedstawienia jest cytat umieszczony na stronie teatru Buffo:

 

 

"Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia...
... marzenia młodych ludzi, nasze marzenia."

W imieniu miłośników teatru
Aranka Korepta z 6c

 

Po spektaklu uczniowie Setki spotkali się z aktorami teatru Buffo.
Były wspólne zdjęcia, selfie i oczywiście autografy.

 
17.10. 2017 r. - UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ TARCZY

Jak co roku w Dzień Edukacji Narodowej w SP100 odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały historię i symbole szkoły, swoje prawa i obowiązki oraz zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Uroczystość rozpoczęła się podniośle wprowadzeniem szkolnego sztandaru oraz Hymnem państwowym i Hymnem Szkoły, który wykonał chór szkolny. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny – bardzo ładnie recytowali i śpiewali, Następnie złożyli ślubowanie na szkolny sztandar, zobowiązując się m.in. do bycia pilnym uczniem, dobrym kolegą i godnego reprezentowania Setki, jako jej uczniowie. Pani Dyrektor symbolicznie pasowała uczniów, wręczyła każdemu na pamiątkę tarczę szkolną oraz złożyła życzenia. Uczniom życzyła sukcesów w nauce i wielu cudownych przyjaźni, wychowawczyniom Pani Beacie Nowackiej, Pani Barbarze Sztyler i Pani Aleksandrze Bukowskiej dużo zadowolenia w codziennej pracy z uczniami, a rodzicom - zadowolenia z sukcesów dzieci i dobrej współpracy ze szkołą. Pierwszaki otrzymały też dużo serdecznych życzeń od rodziców, w tym przedstawicieli rady rodziców oraz uczniów klas starszych.

 
Wybory do samorządu uczniowskiego

W dniu 10 października odbyły się wybory do zarządu samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Siedmioro uczniów przygotowało swoje plakaty wyborcze.

W głosowaniu wzięło udział 283 uczniów. Przewodniczącą Samorządu szkolnego została Martyna Szyndler z klasy VI c. Jej zastępczyniami Natalia Nejman z klasy Vb i Milena Grigoryan z klasy VIIa.

 

 
I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

Kochani Uczniowie,
zachęcamy do udziału w I Warszawskim Pozarządowym Tygodniu Edukacyjnym.
Przedsięwzięcie odbędzie się w różnych miejscach Warszawy, w terminie 23 – 29 października. Szczegóły w linku poniżej:

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/wtewww.pdf

 
Relacja z kiermaszu staroci

Tegoroczny kiermasz staroci cieszył się dużym zainteresowaniem. Już od wczesnego rana w szkole zrobiło się gwarno i kolorowo. Stoiska z książkami, zabawkami, ubraniami, a także wyrobami rękodzielniczymi wypełniły szkolne korytarze, zakamarki i salę gimnastyczną. Wśród kramów i kramików spacerowali kupujący – dzieci, rodzice, nauczyciele i nasi absolwenci.

W tym roku nowością była prezentacja przygotowana przez wolontariuszy programu wymiany kulturowej AFS. W jednej z sal można było spotkać się i porozmawiać ze studentami z Francji, Włoch, Szwajcarii, Islandii i Turcji, dowiedzieć się ciekawostek na temat ich krajów oraz spróbować charakterystycznych, narodowych potraw.

 W świetlicy czekały również atrakcje – wystawa zwierząt. Psy, kot, króliki, wąż, żółw a nawet przepiórki , prezentowały się pod czujnym okiem swoich właścicieli. Można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zwierzakach goszczących w sali świetlicowej.

Jak zawsze – w kawiarence było tłoczno i gwarno. Po zakupach miło było przysiąść na chwilę przy gorącej kawie, herbacie i wspaniałym domowym cieście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji i podczas trwania kiermaszu – rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wolontariuszom. Miło spędziliśmy sobotni poranek w naszej „setce”.

 
Kiermasz Staroci

 

 

Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Czas zrobić jesienne porządki. Zróbmy przegląd szaf, półek, pudeł, strychów i innych zakamarków.  

           1 października (sobota)  w godz. 9.00 – 12.00 w naszej szkole odbędzie się  tradycyjny już  Kiermasz Staroci.

           Uczniowie naszej szkoły przygotują kramiki i stoiska z różnościami, a wychowawcy świetlicy  zorganizują  „Dzień Zwierzaka”. Jak zawsze można będzie sprzedać lub kupić ubrania, zabawki, książki, gry, używany sprzęt sportowy i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Rodzice zapraszają uczestników kiermaszu na darmową loterię fantową, w której każdy los wygrywa oraz znaną „Wymieniankę”. Podczas kiermaszu będzie działała również kawiarenka z przepysznymi, domowymi  ciastami upieczonymi przez rodziców, pachnącą i smakowitą kawą, herbatą oraz napojami.

            O godz. 10.00 w sali gimnastycznej  można będzie obejrzeć pokaz umiejętności młodych zawodników judo.

 

                              Serdecznie zapraszamy  uczniów, rodziców oraz  mieszkańców osiedla.

 

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie w "Setce" odbyła się na bosku szkolnym. Pani Dyrektor przywitała Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz gości Pana Piotra Zalewskiego Wiceburmistrza Dzielnicy Ursynów, Panią Ilonę Rucińską - Grzeszek Przewodniczącą RR oraz Janusza Baranowskiego ks. Proboszcza Parafii św. Zofii Barat. Szczególnie serdecznie przywitała klasy siódme i kl. pierwsze. Ci ostatni otrzymali prezent od Pana Burmistrza - misie Ursynki, które  najmłodszym uczniom będą towarzyszyć przez najbliższe lata nauki.

   Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor przypomniała zebranym historyczne rocznice: powstania warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych oraz wybuchu II wojny światowej. Następnie przedstawiła wychowawców klas, nowo zatrudnionych nauczycieli oraz poinformowała o trudnych warunkach lokalowych, w których będą się uczyć uczniowie do chwili oddania nowej, będącej jeszcze w budowie części dydaktycznej szkoły. Wszyscy marzymy o tej chwili, tym bardziej, że uroczystość odbywała się na tle nowego budynku, który bardzo pięknie prezentuje się od strony boiska. 

   Mimo, że tego dnia dzień był pochmurny to życzenia, prezenty i perspektywa wprowadzenia się za trzy miesiące do nowej szkoły zapowiada słoneczną przyszłość nowego roku szkolnego.

 
Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły wzięli udział w dzielnicowej uroczystości obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Uroczystość odbyła się na terenie Parafii p.w. św.  Ap. Piotra i Pawła w Pyrach, gdzie na miejscowym cmentarzu znajdują się mogiły 125 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w okolicy podczas obrony Warszawy w czasie kampanii wrześniowej, w powstaniu warszawskim oraz zamordowanych w więzieniu na  Pawiaku. Dla uczczenia poległych Bohaterów SP100 wystawiła Poczet Sztandarowy.

 

 

.


 facebook

 

 

 

 
Konto szkoły nr:
29 1030 1508 0000
0005 5033 8068