Dzielnica Poetów

20.05.2021

Multimedialny Park Fontann zamienia się w krainę poezji. W każdy weekend
od 16.05. do 06.06. na terenie Podzamcza czeka na nas szereg literackich atrakcji przygotowanych przez Stołeczną Estradę. Usłyszymy najpiękniejsze strofy polskiej liryki.

Wydarzenie pod hasłem DZIELNICA POETÓW poświęcono poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz twórczości Poetek i Poetów Warszawy. Poznamy liryczne wyznania, czułe wspomnienia, ale też obrazy ciemnych stron stołecznej rzeczywistości. Zarysują się przed nami portrety Warszawy i jej mieszkańców
w literackiej odsłonie: Jerzego Lieberta, Krystyny Krahelskiej, Juliana Tuwima, Ireny Tuwim, Adama Ważyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, Zuzanny Ginczanki, Artura Oppmana i Światopełka Karpińskiego. Wyboru wierszy dokonał Piotr Mitzner, znakomity poeta, eseista i pisarz, a czytać je będą: Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman. Imprezom towarzyszyć będą spotkania autorskie. Organizator serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych przez kolejne weekendy 22-23.05. ; 29-30.05. ; 05-06.06 i piątki bezpośrednio je poprzedzające w godzinach:

piątek: 18.00 – 21.30
sobota: 15.00 – 21.30
niedziela: 12.00 – 16.00

Więcej informacji: https://warsawnow.pl/dzielnica-poetow-w-multimedialnym-parku-fontann/