Łańcuszek czytelniczy 2021/22

14.10.2021

W ramach przypadającego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zaprasza do konkursu ŁAŃCUSZEK CZYTELNICZY, w którym wyłoniony zostanie najbardziej zaczytany uczeń naszej szkoły. Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić bibliotekarzowi swój udział do 15 października. Zmagania zawodników potrwają do 4 czerwca 2022 roku.

Cele konkursu:

1. Promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej.
  2. Utrwalanie nawyku obcowania z książką.
  3. Podnoszenie kultury czytelniczej uczniów.
  4. Zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych.
  5. Kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą.

Regulamin konkursu:
    Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
    Każda wypożyczona i przeczytana książka uczestnika konkursu symbolicznie przedstawiana jest za pomocą jednego ogniwa papierowego łańcuszka.
    Laureatem zostaje czytelnik, który uzbiera najwięcej ogniw, a więc utworzy najdłuższy łańcuszek. Ponadto finalista powinien wykazać się dbałością o książki, terminowością ich zwrotu i odpowiednim zachowaniem, czyli odznaczać się kulturą czytelniczą.

W konkursie przewidziano trzy miejsca. Zwycięzcy otrzymają nagrody oraz dyplomy.
    Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 25 czerwca 2022 roku.

Organizatorzy i jury konkursu: Agnieszka Dmowska, Wioletta Wielgat.