• Czcionka
  • Kontrast

Listopadowe nowości

20.11.2021

Różowe środy albo Podróż z ciotką Huldą Sylvii Heinlein to opowieść o tym, że normalność to rzecz względna. Sara uwielbia środy, bo wtedy odwiedza ciotkę Huldę, a to najweselsza i najmilsza osoba na świecie! Co z tego, że upośledzona umysłowo? Kiedy ciotka musi się przeprowadzić do ośrodka, gdzie będzie miała ściślejszą opiekę, dziewczynka widzi tylko jedno rozwiązanie: ucieczkę. Wsiada z Huldą do pociągu i tak zaczyna się ich podróż.

Wanda Chotomska przeniesie nas w świat, w którym słonie dostają skrzydeł, z miejskich kominów wylatują bańki mydlane, a ulicą Tabliczki Mnożenia chodzą kucharki ubrane w… omlety! Te i inne niesamowitości poznamy w Wierszach dla dzieci – niezwykle bogatych w wyobraźnię i rymy.

Dla chłopców polecamy powieść Pawła Beręsewicza o drużynie piłkarskiej Więcej niż klub. Czy nowy trener poprowadzi chłopaków do zwycięstwa? Czy pomoże chłopakom spełnić marzenia o grze w hiszpańskiej lidze? Lektura z pewnością odpowie na te i wiele innych pytań.

Ben Guterson napisał Hotel Winterhouse z myślą o wielbicielach tajemnic i łamigłówek. Magiczny hotel, osobliwy jego właściciel, starodawna księga oraz jedenastoletnia dziewczynka na tropie sekretów niezwykłej posiadłości. Historia w sam raz na długie jesienne wieczory dla pięcio- i sześcioklasistów.

Zaklęcie na „w” Michała Rusinka to próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. Historia oparta na autentycznej relacji.

Dla hobbistów polecamy książki popularnonaukowe: Zamki średniowieczne opowiedzą o życiu naszych przodków w osadach i twierdzach, Ptaki wokół nas wyjaśnią czym jest kukułcze jajo i ptasie mleczko, a Mały atlas zagrożeń ekologicznych uświadomi, że postęp techniczny nie jest dobry, gdy bezpowrotnie niszczy naturalne środowisko.

Czytelników z klas 7-8 zapraszamy do przeczytania książki Życie, które znaliśmy autorstwa Susan Beth Pfeffer. Gdy meteoryt uderza w powierzchnię Księżyca, Ziemia boleśnie odczuwa skutki katastrofy. Trzęsienia ziemi, fale tsunami, sroga zima. Brak elektryczności, komunikacji, jedzenia. Pył wulkaniczny okrywa świat całunem ciemności. Szesnastoletnia Miranda wraz z mamą i braćmi stawia czoło groźnej rzeczywistości, próbując przetrwać.

Pozostałe aktualności #Biblioteka

ZAREKLAMUJ KSIĄŻKĘ
Łańcuszek czytelniczy 2021/22
Łańcuszek czytelniczy 2019/20 - 2020/21 - wyniki
Biblioteka poleca
O roli czytania w życiu dziecka
Światowy dzień książki

Aktualności - wszystkie kategorie

#Komunikaty

Zobacz

#Szkoła

Zobacz

#Sport

Zobacz

#Świetlica

Zobacz

#Biblioteka

Zobacz

#Wolontariat

Zobacz

#Stołówka

Zobacz

#Samorząd

Zobacz
SP 100
ul. Taneczna 54/58,
02-829 Warszawa

Partnerzy sp 100

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności.