Nowości książkowe

07.05.2021

Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o nowe tytuły.

Wśród najnowszych propozycji znajdują się kolejne tomy popularnych serii dla młodzieży, takich jak: Akademia Dobra i Zła, Najfutbolniejsi, Dziennik cwaniaczka czy Zwiadowcy. Nie brakuje także książek z cyklu Kubuś i Przyjaciele oraz Franklin dla czytelników najmłodszych. Ciekawą pozycją popularnonaukową dla dzieci jest Maleńka nauka o zdrowiu Valentina Fustera, czyli książka o zdrowym stylu życiu i właściwym odżywianiu. Prawidłowe nawyki pomagają przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym. Dokąd na wakacje? Czy wydmy potrafią śpiewać a statek pływać po trawie? Na te i inne pytania odpowie bogato ilustrowany przewodnik po Polsce dla dzieci Kropka pe el Andrzeja Paulukiewicza.

Dzieci, które już sprawnie czytają, zachęcamy do lektury powieści Marty Kisiel o Małym Lichu. Poznamy w nich trzecioklasistę Bożydara i jego Anioła Stróża – wrażliwego alergika o złotym sercu, a także Gucia – sympatycznego stwora spod łóżka, świetnego kucharza i kompana niezliczonych przygód. Bohaterowie trzytomowej serii mierzą się z przyziemnymi i nieziemskimi wyzwaniami świata naszego i światów równoległych. Czekają tu na Was humor i solidna dawka strachu. Wyjątkową pozycją dla dzieci i młodzieży jest Chłopiec, kret, lis i koń autorstwa Charliego Mackesy’ego. Oszczędna w słowach książka obrazkowa to zbiór uniwersalnych mądrości dla małych i dużych, pobudza do refleksji i uczy walki z lękiem.

Wielbicielom serii Dziennik cwaniaczka rekomendujemy cykl Hej, Jędrek! Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka. Powieść i komiks w jednym, z wartką akcją i szalonym dziesięciolatkiem w roli głównej wciąga jak magnes a inteligentny humor rozbawia do łez! Nastolatkom gorąco polecamy powieść fińskiej pisarki Leeny Krohn pod tytułem: Pelikan -opowieść z miasta. To historia osamotnionego Emila z rozbitej rodziny i niezwykłego ptaka, który zapragnął zostać człowiekiem. Co to znaczy być człowiekiem? Jak odnaleźć się w skomplikowanym świecie? Co jest w życiu najważniejsze? Książka porusza ważkie tematy i stawia pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi. Mądra lektura o dorastaniu. POLECAMY!