Światowy dzień książki

23.04.2021

Drodzy Czytelnicy!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa. Dzień ten ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.

Z tej okazji nasza biblioteka szkolna zachęca do zapoznania się z historią książki: Dzieje książki.

i piosenką popularyzującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży: „Mała książka – wielki człowiek”.

„Pomyśl, zanim coś powiesz. Poczytaj, zanim pomyślisz” (Fran Lebowitz)