Cyfrowobezpieczni.pl

16.03.2021

Szanowny Rodzicu,

pandemia Covid-19 zamknęła nas w domach, przed komputerami. Ważne jest, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciele przeprowadzają z uczniami rozmowy, organizują warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci,  cyberprzemocy, kultury zachowania w Internecie, ale to nadal kropla w morzu potrzeb. Ważne jest Państwa wsparcie, dlatego przesyłamy filmik przygotowany w ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl – warto obejrzeć – oraz instrukcję, jak uchronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami w Internecie.

Warto również zapoznać się z informacjami na stronie gov.pl o najmłodszych korzystających z sieci. Znajdziecie tu Państwo poradnik dla Rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”. Dostęp do Internetu to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Obserwacje pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, żeby uczniowie mogli korzystać z zasobów Internetu w sposób pewny i bezpieczny.
Pedagodzy szkolni