Zajęcia SKS

07.09.2020

Szkolny Klub Sportowy jest to program Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczniowie klas 4 – 8, zarówno dziewczynki jak i chłopcy, mogą korzystają z bezpłatnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Celem programu jest przygotowanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, wypracowanie postaw prozdrowotnych, oraz  przygotowanie uczniów do zawodów sportowych. W zajęciach SKS mogą uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie, a uzdolnieni sportowo ćwiczący  będą mogli reprezentować szkołę w zawodach sportowych. Udział w zajęciach SKS stwarza także możliwość podniesienia oceny semestralnej oraz rocznej z wychowania fizycznego.

Tematyka zajęć SKS, została dobrana pod kątem indywidualnych pasji uczniów. Największe zainteresowanie wśród dzieci naszej szkoły wzbudzają sportowe gry zespołowe: minisiatkówka, minikoszykówka, minipiłka ręczna,  minipiłka nożna i unihokej.

Ważniejsze cele programu:

• nauczanie techniki i taktyki gier zespołowych,
  • podnoszenie poziomu sprawności fizycznej i wydolności organizmu,
  • kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu,
  • rozwijanie i poszerzanie zainteresowań,
  • przygotowanie do zawodów sportowych na różnych szczeblach,
  • przestrzeganie zasady „fair play”,
  • przygotowanie do samodzielnego sędziowania,
  • nauczanie odpowiedzialności i współdziałania w zespole,
  • integracja dzieci z różnych zespołów klasowych,
  • rozładowanie napięć i stresów szkolnych.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia SKS, które w naszej szkole prowadzą: p. Wiesława Żebrowska, p. Piotr Kubów, p. Tomasz Kurek.

Nie siedź w domu przed komputerem tylko przyjdź i zacznij dbać o swoją kondycję fizyczną – to może wyjść Ci tylko na zdrowie! 😊