Akcja labirynt - kl. 5

06.09.2021

6 września 2021 r. klasy 5te uczestniczyły w warsztatach artystycznych: „Akcja Labirynt” w siedzibie Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej 272.
Organizatorem warsztatów jest Fundacja Muzyka dla wszystkich, a projekt sfinansowany jest ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej oraz Miasta Stołecznego Warszawy.
Warsztaty odbywały się w 3 miejscach i trwały po 30 minut.
Warsztat I Poruszenie – zabawy przywracające do czucia i działania, sprawczości i mówienia swoim głosem (Fundacja Sztuki Ciała)
Warsztat II Pracownia Małego Teatru – członkowie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru udostępnili niezwykłe zasoby niewielkiego, ale nadzwyczajnego wozu teatralnego.
Warsztat III Rytm Ziemi – uczniowie podsłuchiwali i naśladowali dźwięki otoczenia.
Warsztat odbył się z udziałem muzyków i animatorów Sinfonii Varsovii.
Uczniowie zetknęli się nietypowymi instrumentami, mieli możliwość otwarcia się na muzykę w bardzo szerokim znaczeniu, poznali wartość zarówno muzyki klasycznej, jak i jej współczesnych form.