• Czcionka
  • Kontrast

Krokodylek Tirek - konkurs

12.05.2021

Jeśli masz lekkie pióro, oryginalny pomysł, ciekawe spostrzeżenia i odrobinę czasu, napisz opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Maj miesiącem bezpieczeństwa ruchu drogowego
W maju obchodzimy dwa ważne wydarzenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
6 maja „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską oraz „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ogłoszony w tym roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniach 17-23 maja. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienia wszystkim jego uczestnikom, że nasze zachowania mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Szacunek do innych uczestników, kultura, rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych, a dzięki naszym wspólnym staraniom możemy wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ograniczyć liczbę osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wzorem lat ubiegłych aktywnie włączy się w obchody majowych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. GITD prowadząc działania, które wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, nie zapomina o edukacji i realizuje szereg projektów promujących zasady i dobre praktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pamiętaj! Praca musi m.in. mieć charakter edukacyjny, dotyczyć co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa, a jej głównym bohaterem powinien być Krokodylek Tirek.
Głównym celem konkursu jest właśnie edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.
Ważny temat, lekkie pióro… – zapraszamy do udziału w konkursie!
Twoja praca pomoże nam promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim wśród twoich rówieśników
Wystarczy przesłać napisaną przez siebie pracę na adres: konkurs@gitd.gov.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2021 r.
Prace będą oceniane przez powołaną Komisję. Lista laureatów zostanie opublikowana najpóźniej do 21 czerwca br. na stronie www.gitd.gov.pl.
Niezbędnym warunkiem udziału w konkursie jest zaakceptowanie załączonego regulaminu. Prosimy rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w konkursie o dołączenie do zgłoszeń konkursowych wypełnionego i podpisanego oświadczenia zgodnie z załączonym wzorem – regulamin do pobrania.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę. W Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki, zaś Polskie Radio S.A. objęło przedmiotowy konkurs Patronatem Medialnym.

Zapraszamy do udziału!

Pozostałe aktualności #Szkoła

Akcja labirynt - kl. 5
Rozpoczęcie roku szkolnego
Chwalimy się!
Warsztaty inżynieryjne
Lato w Mieście w SP100
Dobry start 300
WA - KAC - JE!!! :)

Aktualności - wszystkie kategorie

#Komunikaty

Zobacz

#Szkoła

Zobacz

#Sport

Zobacz

#Świetlica

Zobacz

#Biblioteka

Zobacz

#Wolontariat

Zobacz

#Stołówka

Zobacz

#Samorząd

Zobacz
SP 100
ul. Taneczna 54/58,
02-829 Warszawa

Partnerzy sp 100

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności.