Plastyczne talenty

09.04.2021

Lekcje plastyki w SP 100 to okazja, żeby odkrywać w sobie talenty i rozwijać swoje artystyczne pasje.

Kto wie, czy wśród naszych uczniów nie ma przyszłych wielkich artystów, których prace będziemy podziwiać w najsłynniejszych światowych galeriach?

Tymczasem obejrzyjcie dwa filmiki, może zainspirują Was do sięgnięcia po pędzle, farby, ołówki, węgiel czy inne narzędzie:

• Twarzą w twarz – czyli autoportrety, są to prace uczniów klas VI acd, wykonane piórkiem, cienkopisem lub ołówkiem z uwzględnieniem zagadnień związanych z  różnorodnością kreski, waloru i kompozycji,
  • Op-art – to prace uczniów klas VII abc zainspirowane zagadnieniami tego kierunku sztuki.